- 90 дерев'яних бочок
- 24 картонні картки
- картонні маркери для закривання чисел
- мішечок для зберігання бочок
Настільна гра Російське лото (дерев'яні бочки), як добрий дзвінкий привіт з минулого. Вперше лото з'явилося в Італії в 16-му столітті. Спочатку гра стала неймовірно популярною, але незабаром була заборонена Себастьяном, оскільки була визнана азартною. У радянський час Лото було ознакою мещества, а герої Чохова в творі «Дитвор» часто грали в лото ввечері без нагляду.
До цього дня правила гри Російське лото (дерев'яні бочонки) особливо не змінилися. Перед початком партії визначається ведучий, який буде або тільки керувати грою, або брати участь нарівні з іншими гравцями. Ведому дістається мішечок із дерев'яними бочкомами всередині. Тепер усі учасники беруть собі по одній або кілька карток із числами. У всіх має бути однакова кількість карток на руках, їх кількість обговорюється перед грою. Ведучий опускає руку в мішечок, перемішує вміст і, не дивлячись, дістає звідти бочечка, а після згладжує число. Гравці мають відшукати це число в себе на картці (картках) і, якщо знайшли, закрити його фішкою.
Партія триває доти, поки хтось із наявних не закриє фішками всі числа на своїй картці (карточках). Якщо кілька учасників зроблять це одночасно, за один хід, то переможцем стане той, хто першим про це повідомить.
Компоненти: