Перше, на що звертаєш увагу, побачивши Dixit, — це оформлення. Незвичайні, сюрреалистичные ілюстрації французької художниці Марі Кардуа заслуговують якщо не місця в картинній галереї, то вже точно випуску у вигляді набору листівок. В ході гри ці мальовничі картини повертаються до учасників несподіваною стороною.
Ігрова механіка Dixit побудована на асоціаціях і спілкуванні. Кожному учаснику здаються карти, на яких немає нічого, крім унікальних, не повторюваних ілюстрацій. По черзі гравці виконують роль оповідача. Оповідач вибирає одну карту у себе в руці і описує зображення на ній словом, фразою або навіть звуком. Загадана карта, а також по одній карті з руки кожного іншого гравця, викладаються на стіл. Гравцям треба здогадатися, яку з карт описав їм оповідач.
Гра влаштована таким чином, що оповідачеві однаково невигідно давати і занадто «прозорі», і занадто туманні опису. Ідеальний варіант — якщо обрану карту вгадає тільки один з суперників. Причому вгадує гравець може отримати навіть більше очок, ніж оповідач, — якщо введе інших учасників в оману і вони візьмуть викладену їм карту за описану оповідачем.
Dixit знайде місце як серед старих друзів, які можуть користуватися зрозумілими тільки у своїй компанії натяками, так і в тільки що познайомилися: гра допоможе налагодити спілкування і знайти точки дотику. З недоліків можна вказати на невелике число карт і на те, що фантазія гравців швидко виснажується, якщо грати одним і тим же складом.
Комплектація:
84 карти
ігрове поле
36 жетонів для голосування
6 дерев'яних кроликів
правила гри